Dolgu Uygulamaları

Ansayfa Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları, dünyada en çok tercih edilen kozmetik uygulamalarından ikisidir. Fakat sık sık birbirine karıştırılmaktadır. Dolgu, Clostridium dolgu isimli bir bakteriden elde edilen ilaçtır. Bir kası kastığımızda oluşan kırışıklıklar için Dolgu yapılır. Kasları gevşetir, kırışıklıkları engeller. Etkisi 3 günde başlar, 10 günde oturur. Etkisi ortalama olarak 4 ila 6 ay sürer. İzmir Dolgu uygulamaları ve diğer uygulamaların en yaygın kullanıldığı bölgeler: kaş çatma çizgileri, alın çizgileri ve göz kenarı kırışıklıklarıdır.

Yüz Estetiğinde Dolgu Uygulamaları

Yüz bölgesi, mimiklerimizin bulunduğu ve ilk bakışta, insanlarda ilk izlenimi yarattığımız bölgedir. Bu nedenle yüz bölgesindeki dolgu ve dolgu uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Kişiler daha genç ve dolgun görünen, yaşlarıyla uyumlu, aynı zamanda onları daha genç gösterecek bir yüze sahip olmak ister. Bu uygulamaların hem sürelerinin az olması hem de acı hissiyatının yaşanmaması büyük avantajdır. Kozmetik uygulamaları arasında yer alan bu işlemler, kişinin yüz ifadesini değiştirmez. Kişinin kendi yüz güzelliğini ortaya çıkartmak için doğal bir şekilde uygulanabilir. Kırışıklıkların giderilmesiyle birlikte daha dinç ve sağlıklı bir yüze kavuşulur. Özellikle kalıtsal olarak meydana gelebilen göz altı morlukları, pek çok kişinin kabusu olmuştur. Fakat dolgu ve dolgu uygulamaları sayesinde bu morluklardan kurtulmak mümkündür. Uygulamaların diğer bir avantajı, yapıldıktan hemen sonra hastaların günlük yaşamına geri dönebilmesidir. Hiçbir rahatsızlık hissetmeyen hasta, uygulamadan sonra işine veya evine rahatlıkla gidebilir.

Dolgu Uygulamaları İzmir

İzmir Dolgu Uygulamaları içerisinde yer alan dolgu, hiyalüronik asitten oluşan bir jeldir. Herhangi bir kas kasılmaksızın oluşmuş olan kırışıklıklar için dolgu yapılır. Dolgu, hacmi arttırarak boşlukları doldurur. Etkisinin %80’i hemen, %100’ü 10 gün içinde görülmektedir. Etkisi türüne göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 6-24 ay sürmektedir. Dolgu en yaygın kullanıldığı bölgeler: Dudak Dolgusu, Dudak burun arası kırışıklıkları, dudak köşesi kırışıklıkları, dudak üstü çizgiler, dudak dolgunlaştırmayanak doldurma, gözaltı çukurluk ve morlukları için gözaltı ışık dolgusu yapılmaktadır. Dolgu uygulamasında öne çıkan markalar Dysport, Dolgu ve Xeomin iken, dolgu uygulamasında üst segment markalar Juvederm, Modelis, Amelian, Teosyan, Bioexpender, Restylane ve Radiesse olarak dikkat çekmektedir.İzmir'de Dolgu uygulamaları Op.Dr.Cem Karas tarafından CK Clinikte gerçekleştirilmektedir.