Dudak Estetiği

Ansayfa Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Dudak estetik uygulamaları dudakların yüz şekline ve simetrisine daha uyumlu olması için gerçekleştirilen bir estetik yöntemidir. Dudak estetiği ya da dudak dolgusu olarak bilinen uygulamanın süresi ortalama 15 dakika sürmektedir.

Dudak Estetiği

Çoğu kişi, dudaklarının küçük olmasından veya yüz simetrisine uygun olmayışından şikayetçidir. Kişilerin estetikten uzak durmasının nedeni ise abartılı dudaklara sahip olmak korkusu olabilir. Fakat bu yanılgının aksine, doğal bir dudak görünümü yakalamak estetik ile mümkündür. Kişinin yüz simetrisine, yaşına, yüz yapısına uygun olacak şekilde tamamen doğal görünümlü dudaklar, dudağa verilen özel yapılar ile sağlanabilir. Uygulama sonrasında yaşanacak kızarıklıklar ise abartılı kızarıklıklar değildir. Dudak estetiğinin kişinin yüzüne oturmasının ardından, kişi rahatlıkla yeni dudaklarına adapte olabilir. Estetiğin kalıcılığının 1 yıl olması ise büyük bir avantajdır. Böylelikle zaman içerisinde doğal fakat kalıcı olmayan dudak estetiği gerçekleştirilmiş olur.

Dudaklarının şekilsiz olduğunu düşünen kadınlar, sosyal yaşamlarında olumsuz olarak etkilenmektedir. Ancak dudak estetiği sayesinde bu olumsuzluktan kurtulmanız sadece dakikalar içerisinde gerçekleşecektir. Dudakların genişliği, boyutu, yapısı gibi özellikler kadın yüzünde daha da önem kazanır. Zarif kıvrımlara sahip dolgun dudaklar, hemen her kadının hayalidir. Alt dudak ile üst dudak arasındaki simetrinin birbirine uyumlu olması oldukça önemlidir. Bu nedenle dudak estetik uygulaması yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Eğer dudaklarınızdan memnun değilseniz, bu uygulama sayesinde hayalinizdeki dudaklara anında kavuşabilirsiniz.

İzmir Dudak estetiği ve diğer estetik uygulamaların mutlaka kaliteli bir klinikte, uzman doktor tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Yanlış yapılan estetik uygulamalar yüzünden, birçok insanın hayatı riske atılmıştır. Bu nedenle estetik uygulamalarında kesinlikle dikkatli ve hassas davranılmalıdır. Ayrıca dudak estetiği gibi önemli bir uygulamada, gidilen kliniğin hijyen koşullarına uygun olduğundan emin olunmalıdır.

Dudak Estetik Uygulaması İzmir

Dudak estetik uygulaması ya da dudak dolgusu, lokal anestezik kremlerin uygulanmasıyla oldukça konforlu bir şekilde tamamlanır. Dudakta geçici hafif kızarıklıklar oluşabilir. Uygulama sonrası 1 yıla kadar kalıcı olur ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gereklidir.

İzmir rinoplasti uzmanı Op.Dr.Cem Karas ın kurucusu olduğu CK Klinik İzmir’de dudak dolgusu uygulamalarını gerçekleştirmektedir.