Karbondioksit Lazer Uygulaması

Ansayfa Karbondioksit Lazer Uygulaması

Karbondioksit Lazer Uygulaması

Karbondioksit lazer uygulaması yüzdeki sivilce ve siyah noktaları, yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklık ve çizgileri, renksiz benleri, siğilleri giderirken mat ve cansız cilt yapısı görünümünü de sonlandırır. Karbondioksit lazer uygulaması sonrasında ciltte herhangi bir yara izi ya da lekelenme oluşmaz.

Medikal cilt bakımı yöntemleri arasında son derece etkili ve en kısa sürede sonuç alınmasını sağlayan işlemlerdendir.

Karbondioksit Lazer Nedir?

Cilt izlerinin azaltılması, çukurların giderilebilmesi ve gergin bir cilt yapısına sahip olabilmek için uygulanan karbondioksit lazer işlemi cildi yeniden yapılandırır, yeni cildiniz ise daha sıkı, parlak ve pürüzsüz bir görünümde olacaktır.

Güçlü ve etkili lazer ışınları ile CO2 lazerler uzun dalga boyu ile derinin alt katmanlarına daha kısa sürede etki eder ve saç teli kalınlığından daha ince ışınları ile cildi etkiler. Ancak tüm cilt dokusuna lazer ışınları gönderilmez, komşu cilt dokuları sağlam kalır ve bu sayede zincirleme olarak iyileşme sağlanır. Kabuklanma süresi daha azdır ve kısa sürede cilt pürüzsüz görünüme kavuşur.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer İzmir

Yaraameliyatjiletsivilce izlerisarkma ve kırışıklık; gözeneklerin küçülmesi ve cilt çatlaklarının onarılması; leke tedavileri için uygulanan franksiyonel karbondioksit lazer işlemi bir ya da dört seans sürebilir. Kişilerin cilt yapısı ve şekline göre belirlenen seanslar, kısa sürede etki sağlar.

Franksiyonel CO2 lazer uygulaması oldukça etkili ve güçlü bir işlemdir dolayısıyla hastaların işlem öncesinde ve sonrasında dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır ve ilaç kullanımı sınırlandırılmalııdr.

CK Klinik franksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi uygulanır ve hastalar acı hissetmez. Lazer işlemi ağrısız, konforlu ve rahat geçen bir süreçtir. İşlem sonrasında gerekli kremlerin sürülmesi iyileşme sürecini hızlandırır. Kabuklanma oluştuğu takdirde birkaç güne geçer ve alttan yenilenmiş cilt dokusu gelir bu sayede kollajen lifler sıkılaşır ve cilt onarılır.