Burun Estetiği (Rinoplasti)

Ansayfa Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun, yüzün en tanımlayıcı özelliğidir. Güzel olduğunda gözleri, ağzı ve yanakları vurgular. Burun orantısız olduğunda, tüm yüz daha az çekici hale gelir. Bu yüzden bir burun estetiği kişinin görünümü ve benlik imajı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Rinoplasti Cerrahisi İçin En Uygun Aday Kimdir? 

Bazıları doğdukları burnu veya yaşın şeklini ve boyutunu değiştirdiğinden hoşlanmaz. Diğerleri, önceki ameliyat veya yaralanmaların neden olduğu hasar veya bozulmayı onarmaya çalışıyor olabilir. Yüzün merkezi parçası olarak, burnun hafif bir şekilde değiştirilmesi bile görünüşünü büyük ölçüde artırabilir.

 • Rinoplasti isteyen hastaların çoğu burunlarının sarkık olduğunu hisseder ve yüzleri için çok büyüktür. Bu durumlarda güzel ve doğal bir sonuç, tüm yüzlerini daha çekici hale getirir.

Hastaların Rinoplasti Seçmesinin Sık Karşılaşılan Nedenleri

Burun işi sırasında talep edilen daha yaygın değişikliklerden bazıları şunlardır:

- Burun kamburu veya yumruları
- Burun asimetrisini veya çarpık bir görünümü
- Burun ucunu hassaslaştırma veya daraltma
- Burun genişliği
- Burun genel boyutu
- Burun deliklerinin boyutu

Açık ve Kapalı Rinoplasti Arasındaki Fark

Açık rinoplasti ve kapalı rinoplastinin ne olduğunu tanımlamak önemlidir. Endonazal rinoplasti olarak da adlandırılan kapalı rinoplasti, tüm insizyonların burun deliklerinin içine sınırlandığı ve görünür bir cilt insizyonu ile sonuçlanmadığı bir rinoplasti prosedürüdür. Kesi yapıldıktan sonra, cilt altta yatan kıkırdak ve kemikten kaldırılır ve burun yeniden yapılandırılır ve yeniden yapılandırılır. Dış rinoplasti olarak da adlandırılan açık rinoplasti için, burnun altındaki burun delikleri arasında çok küçük bir kesi yapılır. Bu, burnun alt ve orta üçte birinin yapılarını ortaya çıkarmak için burnun ucunun açılmasına izin verir.

Neden mükemmel kapalı rinoplasti seçmelisiniz?

 • Görünür Yara İzi Yok

Tüm insizyonlar burun deliğinin içinde olduğundan, burun işinin dış kanıtı tespit edilemez. Ayrıca, hastanın iyileşme aşamasında dış dikişlerle uğraşmak zorunda olmadığı anlamına gelir.

 • Daha Az Kurtarma Süresi

Burun ucu ve dudak arasındaki deri köprüsü kapalı bir rinoplasti boyunca sağlam kaldığından, kan akışı ve sıvı birikimi bozulmaz. Sonuç olarak, şişlik daha kolay drene olabilir ve hastalar daha kısa iyileşme döneminden zevk alırlar.

Kapalı rinoplastinin bazı dezavantajları şunlardır:

 • Ameliyatın Kendisi Zor

Tüm nazal erişim küçük bir iç insizyonla yapıldığı için cerrahın yüksek vasıflı olması ve sınırlı görünürlüklü cerrahi prosedürlerde deneyimli olması gerekir.

 • Tüm Rinoplasti Tekniklerini Uygulama Yeteneğini Sınırlar

Kapalı rinoplasti, küçük uç ve kemik değişiklikleri gibi modifikasyonlar için idealdir , ancak daha karmaşık ve hassas adımlar gerektiren prosedürler, kapalı tekniğin sağladığı sınırlı erişim ve maruziyet ile gerçekleştirilemeyebilir.

RİNOPLASTİNİN FAYDALARI

İzmir'de burun estetik ameliyatı geçirmeyi düşünüyorsanız , muhtemelen, çıkıntılı bir burun ucu, eğri bir köprü veya sapmış bir septum gibi ele almak istediğiniz kozmetik veya işlevsel bir kusurunuz var.

Bu sorunlar başarıyla çözüldükten sonra, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi potansiyel avantajı bekleyebilirsiniz:

 • Dengeli ve simetrik bir yüz görünümü
 • Diğer özelliklerinizle karışan daha çekici bir burun şekli
 • Yüzünüzün geri kalanına uyan daha küçük ve daha orantılı bir burun
 • Yumruların ve diğer kusurların giderilmesi sayesinde daha pürüzsüz ve daha zarif bir görünüm
 • Daha kolay nefes alma yeteneği
 • Geliştirilmiş bir yaşam kalitesi
 • Görünüşünüz hakkında iyi hissetmekten artan güven

İzmir Rinoplasti Uzmanı

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Cem KARAS , hastalarına en üst düzeyde eğitim ve uzmanlık sunmaktadır. Rinoplastide ulusal olarak tanınan bir otorite olan Op. Dr. Cem KARAS, çekici ve doğal görünen bir burnu şekillendirmek için en gelişmiş cerrahi teknikleri kullanır.

Burun Estetik Cerrahisi İzmir

Bir burun estetiği yaparken, Op. Dr. Cem KARAS burun solunumu ve yapısal desteğin korunmasını vurgular. Mükemmel uzun vadeli sonuçlar elde etmek ve revizyon rinoplasti ameliyatı sırasında yapıyı yeniden inşa etmek için kıkırdak greftleri ve destekleri kullanır. Buna ek olarak, Rinoplasti uzmanı Op. Dr. Cem KARAS'ın Hızlı İyileşme Yöntemi iyileşmeyi en aza indirir ve çoğu hastanın ameliyattan sadece sekiz gün sonra normal bir rutine geri dönmesini sağlar.

Rinoplasti, günümüzde yapılan en zarif ve karmaşık ameliyatlardan biridir. Her yıl ½ milyondan fazla erkek, kadın ve çocuk burunlarını yeniden şekillendiriyor…