Burun Hastalıkları

Ansayfa Burun Hastalıkları

Burun Hastalıkları

Burun Hastalıkları Tedavileri ve Cerrahisi

Burun hastalıkları tedavileri ve burun cerrahi uygulamalarını Op.Dr. Cem Karas (izmir kbb uzmanı), İzmir Mavişehir de bulunan CK kliniğinde gerçekleştirmektedir. Burun hastalıkları ve rahatsızlıkları türüne göre ilaç yada cerrahi yöntemler ile tedavi edilmektedir. Bilgi ve randevu için lütfen kliniğimizi telefon ile arayınız.

  • Burun Hastalıkları Tedavileri ve Cerrahisi İzmir

Burun  hastalıkları zamanında önlem alınmaz ise ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Kulak burun boğaz rahatsızlıkları ile ilgili olarak merak ettikleriniz yada tedavi yöntemleri hakkında faydalı bilgileri ilgili sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Burun, gerek koklama gerekse solunum işlevlerini yerine getiren organdır. Bu nedenle burunda meydana gelebilecek bir rahatsızlık kesinlikle ihmal edilmemelidir. Burnun işlevini yerine getiremediği noktalarda, kalp rahatsızlıkları veya akciğer rahatsızlıkları ile karşılaşılabilir. Ayrıca hastaların büyük derecede yaşam kalitelerini olumsuz etkilemektedir. Burun hastalıkları tedavi edilirken, hastalığın türüne ve durumuna bağlı olarak hareket edilir.

Burnun işlevini yerine getiremediği noktalarda, kişilerin sosyal hayatlarından uzaklaştığı bilinmektedir. Estetik açıdan yeterli olmadığı durumlarda ise kişilerin özgüven kaybı yaşamasına neden olmaktadır. Çünkü burun doğrudan insanın psikolojisini etkileyebilir. Bu yüzden eğer bir hastalık belirtisi fark edildiyse, vakit kaybetmeden uzman doktora danışmak gereklidir. Aksi takdirde hastalık ilerleyerek daha büyük olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Burun hastalıklarının ortaya çıkmasındaki en büyük nedenlerden bir tanesi, yaşanan kazalardır. Burna alınan bir darbe veya kaza sonucunda, burun kırılabilir. Başka bir ihtimalle burun eğriliği meydana gelebilir. Bunun sonucunda hastalar, eskisi gibi nefes alamamaya başlar. Alerjik durumlar oluşabilir ve sinüzit ortaya çıkabilir. Ayrıca bu durum  enfeksiyonları ve iltihapları oluşturarak hasta için dayanılmaz bir hal alabilir. Tam olarak bu yüzden burun, hayati organlarımızdan birisidir.

Burun Hastalıkları Tedavisi İzmir

Burun hastalıklarının tedavisinde, hastaların solunum durumlarını ölçmek için tetkikler yapılabilir. Herhangi bir kırık veya eğrilik söz konusuysa röntgen veya tomografi çekilebilir. Hastanın yaşı, kilosu, cinsiyeti, kullandığı ilaçlar gibi bilgiler ışığında tedavi süreci planlanır. Böylelikle burun hastalıkları için tedavi süreci başlatılmış olur. Tedavi sürecinde medikal yöntemler olarak ilaçlara başvurulabilir. Bunun yanı sıra, daha ciddi durumlarda ise cerrahi müdahalelerde bulunmak gerekecektir.

Alerjik rinit, burun kanaması, burun kemiği eğriliği, burun kırığı, nazal polip, nezle ve grip, sinüzit gibi rahatsızlıkların tedavisini Op.Dr. Cem Karas (izmir kbb uzmanı) yapmaktadır.